Jest więcej sposobów picia herbaty na zieloną herbatę.

Istnieje wiele zalet zielonej herbaty, a właściwy sposób picia herbaty nie może być mniej

1. Pij nową herbatę

Z powodu krótkiego okresu nowej herbaty, zawierają Więcej niepodległych polifenoli, aldehydu, alkoholu i łagodnej klasy melasty i innych substancji ma silny wpływ stymulujący na ludzkiej błony śluzowej żołądkowo -jelitowej, co jest łatwe do wywołania problemów żołądkowych. Dlatego nowa herbata powinna pić mniej, a nowa herbata, która przechowuje mniej niż pół miesiąca, powinna unikać picia.

2. Picie herbaty

Ponieważ liście herbaty są zanieczyszczone przez pestycydy, takie jak pestycydy podczas procesu uprawy i przetwarzania, powierzchnia liści herbaty ma pewną pozostałość. Nie pij jej .

3. Picie herbaty na pusty żołądek

Picie herbaty na pusty żołądek może rozcieńczyć sok żołądka, zmniejszyć trawienie i wysoką szybkość absorpcji wody, co powoduje dużą ilość złych składników w Herbata, powodująca zawroty głowy, panikę, słabe dłonie i stopy itp. Objaw.

4. Pij herbatę po posiłkach

Herbata zawiera dużą ilość kwasu taninowego. Kwas taninowy może reagować z żelazem w jedzeniu, wytwarzać nowe substancje, które są trudne do rozpuszczenia i powodować rozpuszczenie i powodować roztopienie i powodować Ciało ludzkie brakuje braku ludzkiego ciała. Żelazo, nawet niedokrwistość. Prawidłową metodą jest picie herbaty na godzinę po posiłku.

5. Gorączka picie herbaty

Herbata zawiera świerszcze herbaty, która powoduje podwyższenie temperatury ciała. Picie herbaty dla pacjentów z gorączką jest równoznaczne z „podlewaniem ognia”.

6. Pacjenci z wrzodami piją herbatę

Kawa w herbacie mogą promować wydzielanie kwasu żołądkowego, zwiększać stężenie kwasu żołądkowego i indukować wrzody, a nawet perforację.

7. Picie herbaty podczas menstruacji

Picie herbaty podczas miesiączki i picie mocnej herbaty, która może wywoływać lub pogorszyć zespół menstruacyjny. Eksperci medyczni stwierdzili, że w porównaniu z tymi, którzy nie piją herbaty, szansa na picie nawyków herbaty jest 2,4 razy wyższa, a ponad 4 filiżanki herbaty do picia herbaty dziennie wzrosło o 3 razy.

8. % pozostaje niezmieniony

Klimat jest inny w czterech sezonach, a rodzaje herbaty należy odpowiednio dostosować. Wskazane jest picie herbaty wiosną. Herbata kwiatowa może emitować zimne zło na zimę i promować narodziny ludzkiego ciała; pij zieloną herbatę latem, zielona herbata jest gorzka i zimna, może oczyścić ciepło , Podgrzej ciepło, detoksykują, zwiększ funkcję przewodu pokarmowego, promuj trawienie, zapobiegaj biegunce i zapobiegaj biegunce i zapobiegaj biegunce. Zakażenie skóry itp. Wskazane jest picie zielonej herbaty jesienią. Zielona herbata nie jest zimna ani gorąca. Może całkowicie wyeliminować pozostałe ciepło w ciele, przywrócić słodycz słodyczy i sprawić, że ludzie odświeżają. Istnieje pewna funkcja odżywcza.

Prawidłowa metoda parzenia zielonej herbaty

1. Podczas warzenia zielonej herbaty temperatura wody jest kontrolowana na około 80 ℃ 90 ℃. Jeśli warzysz zieloną herbatę proszek, zaparz ciepłą wodą w temperaturze około 40 ° C do 60 ° C Część to 2 gramów zielonej herbaty z proszkiem o długości 450 cm3.

2. Nie pij pierwszego bańki liści herbaty, pośpieszWstrząśnij go po gorącej wodzie i wlej.

3. Parzona herbata powinna być pijana w 30 do 60 minut, w przeciwnym razie składniki odżywcze w herbacie staną się niestabilne.

4. Proszek z zielonej herbaty nie powinien być przemoczona zbyt gęsta, w przeciwnym razie wpłynie to na wydzielanie soku żołądka. Najlepiej nie pić go podczas pustego żołądka.

?