Utworzone codzienne produkty porcelanowe: metoda i charakterystyka metody ściskania formowania w metodzie formowania

Metoda i charakterystyka formowania obrotowego

Formowanie obrotowe jest powszechnie znane jako ślepa, znana również jako formowanie noża płytowego. Ta metoda formowania polega na tworzeniu obracających się form gipsowych i modelu noży z szorstką pustą pustką. Podczas operacji błoto praktykowane przez próżniową maszynę treningową błota jest wytwarzana w kulkę błotną i wkłada ją do pleśni, a następnie pleśniowe formy są wykonane na obracającym się siedzeniu pleśni, a następnie nóż jest powoli dociśnięty. Wraz z obrotem modelu błoto jest zmuszone do rozwinięcia na powierzchni roboczej modelu gipsu. Nadmiar błota jest rozładowywany wzdłuż formy przez formę noża. Dlatego kształt usta noża i kształt modelu powierzchni roboczej stanowią kształt wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni pustych części. Różnica między modelową powierzchnią roboczą a usta noża jest wypełniona błotem, aby utworzyć grubość pustych części.

Formowanie obrotowe jest podzielone na obrót wewnętrzny i zewnętrzny. Forma gipsowa stosowana w obrotu wewnętrznym jest wklęsła, a kształt wewnętrznej ściany to kształt pustego korpusu, a kształt krawędzi ujścia noża jest kształtem powierzchni pustego ciała. Tego rodzaju metoda obrotu jest również znana jako formowanie modelu Yin. Forma gipsowa używana przez obrót zewnętrzny, wewnętrzna powierzchnia ślepej zależy od wystającego kształtu modelu, a zewnętrzna powierzchnia ślepej korpusu jest wyciskającym z noża. Ta metoda obrotu, znana również jako model Yang. Zgodnie z cechami porcelany, takie wyroby, takie jak miski, filiżanki i zupy, należy używać do używania pustych pustych śladów. Płaskie przybory płytowe są na ogół przyjmowane przez ślady formy Yang, ale istnieje również tworzenie rotacji wewnętrznej.

Zaletą obracania formowania jest to, że sprzęt jest sprzętem, który jest silny i można go wyciskać z dużych lub głębokich produktów. Ponieważ jednak dodatnie ciśnienie noża modelowego na błoto jest małe, wilgotność formująca błota jest wysoka, więc struktura ciała nie jest jednolita, co powoduje słabą gęstość, a szybkość deformacji produktu jest wyższa niż To z toczenia.