Nie masz pewności, historia herbaty Wuyi!


Rekordy herbaty wuyi

1. Herbata Wuyi została najpotężniejsza, z powrotem do dynastii południowej (AD 479 – 502).
2. Herbata Wuyi to najwcześniejszy rekord tekstowy: pierwszy jest „wysyła herbata i Jiaozipotion” napisana przez dynastię Tang, a rok (806-820). Sun Hui napisał w liście z Herbaty Wuyiqi do prostytutki Daguana: i Ldquo; późno gangou piętnasty, wysłał ograniczenie. To wszystko zabiera grzmot, czczącą wodę. Gang Jianyang Dan Mountain jest rodzinnym miastem Bihui, księżyca, chmur, ostrożni nie używaj tego! u0026 Rdquo; Słońce Qian w tym liście, wprowadzenie produkcji w u0026 Ldquo; Jianyang Dan Mountain Bishui Township u0026 Rdquo; wykorzystuje metodę załogowego pióra, USA jest piękne i Ldquo; późno Ganhou u0026 Rdquo;

Rozwój herbaty Wuyi i dobrobyt
Kiedy dynastia Tang, Herbata Wuyi pojawiła się w formie Pollii. Później został opracowany przez przeszłość. Na początku jest to ciasto, a przetwarzanie jest niezwykle wyrafinowane.
2. Gdy piosenka dynastia zadzwoń do herbaty beiyuan), a surowiec herbaty grupy to liście herbaty z góry Wuyi.
3. Hrabstwo Chong’an oficjalnie zbudowane hrabstwa, Herbata Wuyi stopniowo oderwana od u0026 Ldquo; Beiyuan u0026 Rdquo;.
4. Po utworach dynastii Nagu, Wuyishan stał się naukowym i studentem, cieszącym się u0026 ldquo; 邦 邹 鲁 u0026 rdquo; i Ldquo; Daisan Road Cave u0026 Rdquo; W szczególności ZHU XI, ZHU XI, zbudowany Wuyi Jingshi, wykład, Herbata Zakłada w górach, z drogą literacką, bardzo dobrze zamożną, herbatą jest szczególnie prosperująca. Słynny poeta wylądował na górę Wuyi.

przodkowie Wuyi Herbata

1. Od pierwszego roku dynastii Yuan do Ming Dynasty, Wuyi Herbata weszła do początku dynastii Yuan, a Herbata Wuyi jest coraz bardziej rozszerzona. Do dynastii Ming, Herbata Wuyi była szkodliwa dla herbaty, a rolnicy herbaty wrócili do domu, a ogród herbaciany był śmieszny, doprowadził do herbaty Wuyiqi.
2. W ciągu sześciu lat (AD 1302) Wuyishan ustanowił Royal Palted Tea Bureau, zwany i Ldquo; Royal Tea Garden u0026 Rdquo; W dynastii Ming, system herbaciany był nadal przed czarterem. Po 255 latach przed i po ogrodzie Yudan, Jiajing wyniósł 36 lat (ad 1557), ze względu na szkodę hołdu, herbaciarnicy opuścił górę, herbata, herbata, branża herbata spadła, stopniowo poprawia się stopniowo.
3. Podczas Qingzhi, obszar górski w Wuyi wynalazł technologię produkcji herbaty fermentacyjnej. Jest to technologia herbaty trzeciej generacji w historii świata herbaty. Jego wynalazki otworzyły krajowych i obywateli dla herbaty Wuyi.Zagraniczny rynek.Przed wojną opium, produkcja herbaty Wuyi rozprzestrzenia się w całym Fujian, siedem stacjach, a całkowita wydajność wynosi około 480 000.Jest cud w handlu zagranicznym w moim kraju w Chinach: Eksport herbaty jest szybko zwiększony, sprzedając w Europie i Stanach Zjednoczonych i stał się największym produktem eksportu mojego kraju.Dlatego też, jak Herbata Wuyi, która jest ponad dwie trzecie eksportu herbaty chińskiej, zawsze przyciąga silne zainteresowanie uczonych.
Od czasu rewolucji kulturowej, ludzie Wuyishan zbadali Herbatę Wuyi, zwłaszcza w ciągu ostatnich dziesięciu lat, rząd miejski zdecydowanie wspierał, folk Wuyi herbata, branża herbaty Wuyi wykazała kwitnących i rzeczywiście wyzwaniem do Tang Piosenka Qingwuyi Tea Propperous State.